Čchi Kung – umění vnitřní síly.

Čchi kung je tradiční čínská praxe, která zahrnuje fyzické pohyby, dýchací techniky a meditaci v jednom. Předpokládá se, že pochází z Číny, kde vznikl před více než 2000 lety a od té doby se rozšířil do mnoha dalších částí světa.

Existuje mnoho různých stylů a forem Čchi kungu a každý může mít trochu jiné techniky a zaměření. Některé styly se více zaměřují na fyzické pohyby a cvičení, zatímco jiné kládou větší důraz na dýchací techniky a meditaci.

Je to forma cvičení, která má četné zdravotní přínosy, včetně zlepšené fyzické a duševní relaxace, zlepšení rovnováhy a koordinace, zlepšení funkce dýchání a zlepšení funkce imunitního systému. Cvičení začíná s relativně nízkou fyzickou zátěží a je proto vhodná pro lidi všech věkových kategorií a všech úrovní zdatnosti.

Cvičení Čchi kung – úvodní postoj Wu ji (postoj Prázdnoty)

Kromě fyzických a zdravotních výhod je Čchi kung často popisován jako forma „meditace v pohybu“, protože zahrnuje soustředění se na přítomný okamžik a zbavení se stresu a rozptýlení. Pomáhá zlepšit duševní jasnost a soustředění a také snížuje pocity úzkosti a stresu.

Obvykle se cvičí ve skupinovém prostředí, kdy učitel nebo instruktor vede účastníky řadou pohybů nebo forem. Lze jej cvičit i samostatně, pomocí instruktážních videí nebo písemných návodů

Hun Yuan Čchi kung je soubor 12ti cviků a akupresurní automasáže (stimulace akupunkturních bodů poklepem, či hnětením). Cílem je revitalizace a regenrace těla na svalové, šlachové ale i mentální úrovni (uvolnění stresové zátěže organizmu).

Zdravotní benefity v kostce:

  1. Zlepšení fyzického a mentálního uvolnění: Čchi kung zlepšuje fyzické uvolnění a snížuje napětí v těle. Pomáhá zlepšit mentální uvolnění a snížit stres a úzkost.
  2. Zlepšení rovnováhy a koordinace: Čchi kung zahrnuje řadu pohybů a protažení, které zlepšují rovnováhu a koordinaci.
  3. Vylepšená funkce dýchacího ústrojí: Čchi kung zahrnuje kontrolované techniky dýchání, které mohou pomoci zlepšit funkci dýchacího ústrojí a mohou být prospěšné pro lidi s dýchacími problémy, jako je astma.
  4. Posílení imunitního systému: Některé výzkumy dokazují, že Čchi kung zlepšuje funkci imunitního systému a je užitečný při prevenci a léčbě zdravotních komplikací.

To jsou pouze některé z mnoha potenciálních výhod Čchi kungu. Je důležité si uvědomit, že konkrétní výhody, se mohou lišit v závislosti na jejich věku, úrovni fyzické kondice a celkovém zdraví.Nový kurz pro začátečníky každě úterý od 19:00.
Začínáme 17. 1. 2023.
Registrujte se a získejte první hodinu zdarma na zkoušku.

Krátká ukázka …

Nový kurz pro začátečníky každě úterý od 19:00 Začínáme 17. 1. 2023. Registrujte se a získejte první hodinu zdarma na zkoušku.

prosím zkontrolujte
Udaná cena je za plný počet lekcí. Při pozdějším příhlášení bude cena upravena dle skutečnosti.